Dubbing

Szkolenie skierowane jest do osób zainteresowanych tworzeniem ścieżki dialogowej do seriali, filmów oraz gier komputerowych.
Podczas dwudniowego szkolenia słuchacze poznają etapy pracy towarzyszące powstawaniu polskiej wersji językowej na potrzeby filmu i gier. Szczegółowa analiza każdego kroku w tym skomplikowanym łańcuchu - od przygotowania sesji, przez pracę z aktorem i reżyserem, po ostateczny montaż oraz zgranie - pozwolą uczestnikom zdobyć odpowiednie umiejętności, poznać techniki pracy oraz sprawdzić się w roli realizatora dźwięku dubbingu.
Pierwszy dzień szkolenia będzie poświęcony tylko grom, drugi - realizacji na potrzeby filmu. Zajęcia podzielone będą na dwa bloki: teoretyczny i praktyczny.
Podczas zajęć teoretycznych wykładowca omówi i zaprezentuje: - tor nagraniowy (mikrofony i sposoby ujęcia głosu, preampy, odsłuch); - rodzaje nagrań (presynchrony, synchrony, "kłapy"); - praca z obrazkiem; - montaż (cięcie dźwięku, crossfade'y, czyszczenie z nieporządnych brudów, timecompression, korekcja, kompresja); - postprodukcja (pitch, reverb, delay i inne).
Czytaj więcej
Podczas zajęć związanych z tematyką filmową zostaną również przedstawione inne zagadnienia, takie jak: zgranie surround, voiceover oraz sounddesign, foley i postsynchrony.
W trakcie zajęć praktycznych każdy słuchacz na swoim stanowisku komputerowym będzie mógł zdobytą wcześniej wiedzę sprawdzić w praktyce i przy wsparciu trenera utrwalić. Zajęcia te odbywać się będą na profesjonalnych sesjach Pro Tools zawierających oryginalne ścieżki dialogowe, ton międzynarodowy i autentyczne nagrania najlepszych polskich aktorów.
 

Trener

Kamil Sołdacki - niezależny inżynier dźwięku. Realizuje dźwięk do wielu gier firm: Sony, Electronic Arts, Disney, Naughty Dog, Riot Games, Piranha Bytes i innych.
Zajmuje się również nagraniem, montażem i zgraniem dźwięku w dubbingowanych filmach kinowych (m.in. "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości").
Pasjonata hip-hop'u, przy czym realizator dźwięku do dwóch filmów związanych z tą kulturą: "Pionierzy Stylu: Włodi" oraz "Film o warszawskim hip-hopie".