WARSZTATY DUBBINGOWE

KONTAKT: dubbing@ard.edu.pl

Zajęcia prowadzone są przez cały rok, również w okresie wakacyjnym :)

WARSZTATY DUBBINGOWE

To autorskie warsztaty Katarzyny Tatarak


To warsztaty stacjonarne skierowane do osób zainteresowanych pracą w dubbingu lub tych, którzy chcą odkryć się w nowej roli i poznać swoje możliwości. Podczas tych warsztatów pracujemy nad dykcją, intonacją i barwą głosu, interpretacją tekstów, poznamy swoje możliwości aktorskie i umiejętności dubbingowe.

Część zajęć odbywa się w studiu nagraniowym, gdzie każdy może nagrać próbę dubbingową.
Możliwa jest również organizacja zajęć dłuższych i w większych grupach, wyłącznie opcja stacjonarna.

Istnieje także możliwość opracowania warsztatów na specjalne życzenie zainteresowanych.

WARSZTATY TWÓJ GŁOS I MIKROFON

To autorskie warsztaty Katarzyny Tatarak


W czasie tych warsztatów zajmujemy się dykcją, intonacją i barwą głosu. Pracujemy nad interpretacją rozmaitych tekstów na wiele sposobów i odkrywamy swoje zaskakujące możliwości zarówno aktorskie, jak i te, które drzemią w naszym głosie.
Zajmujemy się także podstawami dubbingu, wykonując rozmaite ćwiczenia zmieniające nasz głos na potrzeby różnorodnych postaci. Warsztaty kończymy nagraniem dubbingowym, następnie przechodzimy do nagrania swojego demo (można je potem dowolnie wykorzystać) oraz do nagrania krótkiego tekstu wybranego przez uczestnika warsztatów (wiersz z dedykacją, list, fragment ulubionej książki itp.).

Nagrane przez uczestnika materiały zostaną przesłane na jego adres mailowy.

Istnieje także możliwość opracowania warsztatów na specjalne życzenie zainteresowanych.

WARSZTATY DUBBING NON STOP

To autorskie warsztaty Katarzyny Tatarak

To zajęcia przeznaczone dla osób, które odbyły już warsztaty w naszej akademii. Składają się z krótkiej rozgrzewki (ćwiczenia dykcyjne i oddechowe, ćwiczenia aktorskie na tekście w formie zabawy) oraz dubbingowania w studio rozmaitych postaci z kreskówek I filmów fabularnych.
Program zajęć jest układany indywidualnie dla każdego uczestnika.

KONTAKT: dubbing@ard.edu.pl

Trener

Katarzyna Tatarak


Polska aktorka teatralna, filmowa, radiowa i dubbingowa. W 1988 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Wieloletnia aktorka Teatru Polskiego w Warszawie. Współpracowała z teatrami: Polonia, Powszechnym, Współczesnym, Na Woli, Syrena. Zagrała także wiele ról w Teatrze Polskiego Radia, na stałe związana z radiowym serialem ,,Matysiakowie", jako Lusia Matysiak.

W swoim dorobku ma liczne role filmowe i telewizyjne. Zagrała m.in. w serialach:
"Remiza. Zawsze w akcji!" ( Alinka Zielińska) "Na dobre i na złe", ,,Ojciec Mateusz", ,, O mnie się nie martw" , ,,Siostry", ,,Kasia i Tomek", ,,Kryminalni", ,, Na Wspólnej", ,,Leśniczówka", „Dług” Krzysztofa Krauze, „Przyjaciółki”, „Hotel 52”, „Magda M”, „13 Posterunek”.

Swojego głosu użyczyła między innymi w takich produkcjach jak:
"Bo Jack", ,,Korporacja - Konspiracja", ,,Alexa i Katie"„Scooby Doo”, „Wojownicze żółwie Ninja”, „Atomówki”, „Spider Men”, „Uwolnić orkę”, „Władca Pierścieni”. ,,Mr. Whiskers i Brenda( Brenda), ,,Marynarz Papay" (Oliwka), ,,Ruby & Max" (Ruby), ,,Przygody Spota" (Spot, oraz wszystkie inne postaci)., ,,Titouff" (Mama Titouff'a).
Chciałam bardzo podziękować za warsztaty dubbingu. Właśnie dzisiaj odbyłam lekcję lektorsko dubbingową i była świetna. Naprawdę, rewelacja. Pani Katarzyna bardzo fajnie mnie pokierowała i muszę przyznać, że dawno nie miałam tak owocnej lekcji. Zrobiłyśmy rozgrzewkę, przeszłyśmy przez wiele wariantów interpretacji tekstu i mam teraz ochotę, aby nadal ćwiczyć. To był świetny warsztat.
Dziękuję i pozdrawiam,
Jolanta Olech Intérprete Jurada de Polaco
Zajęcia bardzo się nam podobały. Były rzetelnie przeprowadzone. Miałyśmy okazję sprawdzić swoje predyspozycje, realnie pracować z głosem, dowiedzieć się ciekawostek z dziedziny dubbingu i zadać konkretne pytania.
Zajęcia odbyły się w teamie dwuosobowym, jednak zróżnicowanym wiekowo, mimo to każda z osób mogła czuć się właściwie.
Jeśli będziemy potrzebować kolejnych spotkań – z pewnością wrócimy do Was.
PEstudio Poznań
Dzień dobry,
Bardzo podobały mi się zajęcia aktorsko - dubbingowe. Bardzo dużo z nich wyciągnęłam, a wszystko to w pozytywnej atmosferze. Był to czas, w którym zarówno mogłam przećwiczyć swoje umiejętności (albo je nabyć), jak i porozmawiać o studiach, pracy etc. Bardzo polecam i zapraszam wszystkich, którzy się jeszcze wahają.
Marysia
Miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach , które prowadziła Kasia Tatarak. Zmotywowana przez mojego syna ruszyłam razem z nim z Żar (lubuskie) do Warszawy. To było niesamowite doświadczenie , super przygoda. Bardzo się cieszę , że mogłam razem z Bartkiem w tym warsztacie uczestniczyć. Dzięki temu mogliśmy spędzić ten czas razem i świetnie się przy tym bawić. To była okazja żeby pozbyć się wszelkich zahamowań i odkryć coś nowego w sobie. Zainspirowani przez Ciebie Kasiu myślimy o kolejnym spotkaniu.
Dziękuję Ci Kasiu , dziękuję również Maciejowi , który wspierał nas od strony technicznej.
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia !!
Anna Ropska

A oto nasi zadowoleni Warsztatowicze :)

#warsztatydubbingowe #dubbing.ard #pracazglosem #warsztatylektorskie