Książka – LOGIC PRO APPLE DIGITAL AUDIO WORKSTATION

Już jest dostępna książka, którą współtworzyła kadra ARD.

 KRZYSZTOF MASZOTA, ADAM PIETRUSZKO, JERZY PIENIĄŻEK, ŁUKASZ ŻELECHOWSKI

  • Seria: Podręczniki akademickie
  • Rok wydania: 2017
  • Oprawa: miękka
  • Objętość:361 stron
  • ISBN: 9788363103897
  • Tom:69

55,00 

Link do sklepu online

Bardzo trudno jest napisać książkę o tak rozbudowanej aplikacji, której instrukcja obsługi obejmuje prawie tysiąc stron. Uwzględniono suche fakty, dodano nieco ćwiczeń oraz porad praktycznych. Wzięto pod uwagę, że czytelnikowi może być trudno przyswoić taką ilość danych i wybrano to, co istotne.

Książka jest bogato ilustrowana, tak aby łatwo było przenieść treść na bezpośrednie działania w aplikacji. Znaleźć można również wyróżnione w sposób graficzny porady, a także słowniczek pojęć i opisy różnych zagadnień związanych z elektroakustyką i realizacją dźwięku.

Wstęp:

Pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku Gerhard Lengeling oraz Chris Adams stworzyli program do zapisu sekwencji MIDI dla komputerów Atari ST nazwany Creator. Niebawem po prowadzeniu modyfikacji umożliwiających zapis nutowy przerodził się on w aplikację Notator. Około 1993 roku uformowano firmę o nazwie Emagic, wtedy też światło dzienne ujrzał program Notator Logic, który wkrótce w wersji 1.7 już pod nazwą Emagic Logic wyposażono w opcję rejestracji i miksowania komunikatów audio. Po erze Atari aplikacja ta rozwijana była na platformy Mac OS oraz Windows. Jednak w 2002 roku Emagic został zakupiony przez firmę Apple produkującą komputery oraz inne urządzenia elektroniczne. W tym momencie zaprzestano rozwoju aplikacji Logic na platformę Windows, a ostatnią wersją, która pracowała na tych systemach, była ta oznaczona symbolem Logic 5.5.

Od czasu, gdy Apple przejął kontrolę nad losami aplikacji Logic Pro, doczekaliśmy się kilku aktualizacji, poczynając od wersji szóstej. Każda z aktualizacji wnosiła coraz to nowsze i bardziej zaawansowane opcje, bez negatywnego wpływu na bieżącą użyteczność. Z czasem użytkownicy otrzymali wiele takich udogodnień, jak brak konieczności używania klucza sprzętowego (USB) w celu autoryzowania programu, znaczne obniżenie ceny, dodatkowe aplikacje, bogata biblioteka dźwięków w standardzie Apple Loops złożona z tzw. jam-packów.

To w ogromnym skrócie historia aplikacji, której dotyczy poniższa publikacja. Jak łatwo się domyślić, we wstępie poruszono jedynie istotne fakty historyczne, bez zbędnego wdawania się w szczegóły. Uświadamia nam to jednak, że aplikacja pojawiła się na rynku w szczycie ery systemu MIDI i rozwijana jest już przez ćwierć wieku.”