mgr sztuki Przemysław Marcyniak


Muzyk instrumentalista, aranżer i kompozytor - ur. 1975 w Rudzie Śląskiej.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w klasie fletu poprzecznego prof. Elżbiety Dastych Szwarc oraz międzywydziałowego studium pedagogicznego, gdzie otrzymał tytuł magistra sztuki, 2002.

Kompozycją i aranżacją zajmuje się od 2000 roku.

W latach 1998-2002 pracował jako instrumentalista, a potem w latach 2003-2013 jako Instruktor Artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka".

W latach 2002-2007 pracował jako nauczyciel w PSM im. Karola Szymanowskiego w Płocku, gdzie otrzymał tytuł Nauczyciela Mianowanego.

W latach 2007-2013 muzyk instrumentalista Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego.

Swoje kwalifikacje podniósł odbywając szkolenia z zakresu realizacji dźwięku estradowego i pracy w studio - w New Project Production.

Autor licznych opraw muzycznych programów telewizyjnych, piosenek, audycji i jingli radiowych (TVN, TVP, Canal Plus, TV Polonia, TV Olsztyn, Polskie Radio, Katolickie Radio Płock).

Autor zwycięskiego tematu do Jesiennej Kampanii Polskich Linii Lotniczych LOT, 2008 (utwór został zamówiony także w wersji symfonicznej).

Laureat I nagrody na oficjalny hejnał Dni Województwa Lubuskiego - I nagroda Pani Elżbiety Polak - marszałek województwa i rekomendacja do nagrania symfonicznego utworu.

W trakcie pracy na UW autor wielu aranżacji i kompozycji prezentowanych w kraju i za granicą. Utwory pisane były zarówno na składy kameralne jak i symfoniczne.

Autor aranżacji i kompozycji do pięciu spektakli teatralnych (w tym kompozycje do Hamleta W. Szekspira przygotowanego z okazji 200-lecia teatru w Płocku) przygotowanych dla Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Jego aranżacje do Rozmów z Piotrem w reżyserii i z udziałem Jana Nowickiego były nominowane do nagrody Srebrnej Maski jako wydarzenie teatralne roku Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru.

Jego aranżacje i kompozycje wykonywane były i nagrywane przez orkiestry symfoniczne.

W 2012 wyróżniony dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pana Bogdana Zdrojewskiego za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury polskiej.

Założyciel strony PMI Studio

Członek ZAIKS i SAWP.