Wojciech Białoskorski

realizator dźwięku


Niezależny realizator dźwięku live obecny w branży od prawie 30 lat. Absolwent kierunku Realizacji Nagłośnienia Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Absolwent cyklu szkoleń zawodowych Polskiego Radia w Warszawie z zakresu elektroakustyki oraz realizacji dźwięku. Wykładowca na szkoleniach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku.

Pasjonuje się bardzo szeroko definiowaną muzyką od klasyki przez jazz i rock po nowoczesne ale niebanalne utwory współczesnych twórców. W muzyce najbardziej ceni rozbudowaną harmonię i bogatą, nieraz zaskakującą, dynamikę. Jako realizator poszukuje w niej pięknych współbrzmień, równowagi i pełni.

Specjalizuje się w nagłaśnianiu wielkich form estradowych z wykorzystaniem łączenia bliskiego i ogólnego omikrofonowania źródeł dźwięku. Nie obce są mu również nagłośnienia i nagrania połączeń dość odległych stylistyk wykonawczych takich jak chór gospel i towarzyszącą mu sekcję instrumentalną z orkiestrą symfoniczną.

W roli Sound no.1 pracuje z czołowymi zespołami operowymi w Polsce przy plenerowych festiwalach operowych. Realizował wiele znanych dzieł Bizeta, Wagnera, Moniuszki czy Rossiniego. Jako główny realizator przy megawidowisku „Carmen & Zarzuella Show” stworzonym z okazji obchodów Europejskiej Stolicy Kultury tworzył dźwięk dla ponad 30-tysięcznej widowni na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Zespół wykonawczy liczył wtedy ponad 500 osób.

Zajmuje się także wielośladową rejestracją live i remiksami tych nagrań tworzonymi dla produkcji wydawniczych i emisyjnych.

www.audiospec.eu