HipHop Tour Produkcja

Celem tego szkolenia jest zaznajomienie z produkcja hip - hop.

Zajecia maja na celu wprowadzenie uczestnikow w tajniki technik produkcji charakterystycznych dla omawianego stylu.

Bazujac na dokonaniach tworcow majacych znaczacy wplyw na hip - hop, w oparciu o elementy historyczne oraz terminologie dazyc bedziemy do osiagnecia efektu finalnego jakim jest wyprodukowanie podkladu hip-hopowego (beatu), z pelna swiadomoscia zachodzacych procesow na poszczegolnych etapach produkcji.

 

ZAKRES TEMATYCZNY SZKOLENIA

1. Zapoznanie się z wybranymi narzędziami do obróbki dynamiki w Hip Hop (kompresor, limiter, bramka).
2. Korektory barwy i zastosowanie ich w produkcji Hip Hop.
3. Zasady zapisu wokalu - studio kontra domowe warunki, pomoc w "ogarnięciu" domowego studia pod kątem nagrań wokalnych, co zrobić aby optymalnie nagrać w domu? Przedwzmacniacze, mikrofony, wpływ pomieszczenia, itp.

4. Produkcja z użyciem samplera, zasady pracy, etc.
5. Omówienie poszczególnych etapów pracy z miksem w Hip Hop
6. Mastering nagrania.
7. Dodatkowo analiza nagrań uczestników szkolenia i podpowiedzi ułatwiające dalszą pracę.
 

Po ukończeniu szkolenia będziesz:

Znać różne metody produkcji wiedzieć, jak wykorzystywać różne narzędzia pracy.

Znać warsztat produkcji podkładu muzycznego mieszczącego się w ramach konwencji gatunku hip-hop.

 

TRENERZY

Krzysztof Maszota


jest realizatorem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Na koncie ma nagranie i miks legendarnych płyt Molesta "Skandal" oraz DJ 600V "Produkcja Hip Hop". Od wielu lat jest redaktorem branżowych pism np. "Estrada i Studio", autor publikacji, książek oraz szkoleń o tematyce Pro-Audio, ale przede wszystkim twórca nagrań i miksów setek płyt.

Jerzy "Yuro" Pieniążek


Mieszka w Warszawie wraz z żoną Gosią i synkiem Szymonem. Raper, producent muzyczny, właściciel firmy Royal Sound Production. Jest współtwórcą i producentem projektu Royal Rap. Zajmuje się realizacją i oprawą muzyczną projektu „Antymina”. Udzielał się społecznie, biorąc udział w spotkaniach z młodzieżą w ramach programów:

• „Profilaktyka z Rapem”.

• Przez ok. dwa lata współpracował przy programie profilaktyki uzależnień „Żyj poza klatką”, prowadzonym w szkołach i placówkach wychowawczych w całej Polsce.

• „Misja Prawdziwej Wolności” w ramach współpracy z Fundacją Nadzieja dla Przyszłości

Ma duże doświadczenie w pracy z młodzieżą, m.in. liczne występy i spotkania z młodzieżą szkolną oraz wychowankami domów dziecka i popraw­czaków. W ramach działalności swojej firmy prowadzi warsztaty dla młodych ludzi, mające na celu rozwijanie ich talentów oraz zainteresowań.