STUDIA PODYPLOMOWE

Charakterystyka programu
Studenci otrzymują wiedzę teoretyczną oraz odbywają szereg ćwiczeń z zakresu pracy realizatora nagrań. Wiedza jest zebrana w uniwersalny program, który kładzie duży nacisk na realizację studyjną w kontekście muzycznym, produkcji i postprodukcji. Ugruntowujemy również wiedzę ogólną z zakresu elektroakustyki, poruszane są wybrane zagadnienia z praktyki realizacji nagłośnienia.Program zajęć upoważnia do uzyskania certyfikatów Avid Pro Tools Level 101 oraz Avid Pro Tools Level 110.
Na studiach duży nacisk położony jest na zdobywanie i rozwijanie praktycznych umiejętności. Teoria wpleciona w ćwiczenia służy wyjaśnianiu zjawisk spotykanych w praktyce realizatorskiej.
Studenci zostają zaznajomieni m.in. z najpopularniejszymi na rynku profesjonalnymi programami komputerowymi używanymi do realizacji nagrań, montażu nagrań oraz masteringu, a także urządzeniami elektroakustycznymi. Podczas ćwiczeń poznają aspekty warsztatu realizatora oraz producenta nagrań.
Sylwetka Kandydata
Od kandydata wymagany jest dyplom ukończenia studiów wyższych – magisterskich, inżynierskich lub licencjackich na dowolnym kierunku. Kandydaci powinni wykazać się zainteresowaniem w dziedzinach związanych z programem studiów oraz posiadać podstawową wiedzę na poziomie szkoły średniej z matematyki i fizyki.Istotnym atutem kandydata będzie przygotowanie muzyczne lub zainteresowanie muzyką, a także sprawna obsługa komputera.
Absolwent otrzymuje przygotowanie do świadomego i sprawnego rozwijania umiejętności w pracy realizatora różnych form nagrań dźwiękowych w studiach nagraniowych, realizatora dźwięku form multimedialnych, realizatora oprawy dźwiękowej widowisk.
Terminy naborów
Czas nauki obejmuje 3 semestry.Nabory na semestr jesienny rozpoczynamy od kwietnia danego roku do października.
Nabory na semestr letni rozpoczynamy od stycznia, a kończymy pod koniec lutego.


ZAKRES TEMATYCZNY
Elektroakustyka
Omówienie oraz konfiguracja i przykładowe zastosowania urządzeń do pracy w studio oraz na scenie.Podstawy elektrotechniki, zasady konfiguracji oraz połączeń. (Mikrofony , Głośniki i zestawy głośnikowe , Procesory DSP do sterowania systemami nagłośnieniowymi i zwrotnice aktywne , Wzmacniacze mocy, Słuchawki, Procesory dynamiczne, Procesory efektowe, Miksery analogowe i cyfrowe,, Korektory i filtry, Procesory psychoakustyczne, Transmisja sygnałów fonicznych, Systemy dystrybucji sygnałów, Zasilanie systemów audio, Miernictwo, Współczesne techniki zapisu sygnałów audio)
Technika Nagłośnieniowa
Omówienie praktycznych aspektów zastosowań urządzeń do pracy na scenie:
Warsztaty realizacji dźwięku estradowego
Zajęcia warsztatowe z estradowych technik pracy – realizacja konkretnego projektu w oparciu o informacje m.in. z przedmiotów Elektroakustyka i Technika nagłośnieniowa, w tym zapis wielośladowy.Technika Studyjna
Omówienie praktycznych aspektów zastosowań urządzeń do pracy w studio:
Warsztaty realizacji nagrań w studio
Zajęcia warsztatowe w studio nagrań – realizacja konkretnego projektu w oparciu o informacje uzyskane na przedmiotach Technika Studyjna, Elektroakustyka, Podstawy Akustyki, Mastering Nagrań, Techniki Komputerowe w Realizacji Nagrań, Podstawy Słuchowej Oceny Dźwięku, Instrumentoznawstwo.
Techniki Komputerowe w Realizacji Nagrań
Obsługa programu Avid (Digidesign) Pro Tools na poziomie certyfikowanym Level 101 oraz Level 110.
Instrumentoznawstwo
Podstawy Produkcji Muzycznej
Podstawy akustyki
Mastering Nagrań
Mastering Reatauracja nagrań. Praca w trybie wielokanałowym.
Podstawy słuchowej oceny dźwięku
ZASADY REKRUTACJI
Zasady rekrutacji na studia podyplomowe
Rekrutacja na semestr jesienny roku akademickiego 2018/2019 prowadzona będzie od 1 kwietnia 2018 r.Przyjęcia na studia odbywają się na podstawie kolejności zgłoszeń do wyczerpania miejsc.
Wyjątek stanowią kierunki "IT w Biznesie" i "Technologie Internetu", gdzie rekrutacja odbywa się na podstawie oceny kwestionariusza kwalifikacyjnego.
4 kroki rekrutacji
1. Rejestracja on-line
1. Rejestracja on-line
Załóż konto na portalu rekrutacyjnym: rekrutacja.pjwstk.edu.pl Otrzymasz link aktywacyjny, a po aktywowaniu konta uzyskasz dostęp do swojego profilu. Wypełnij formularze i wgraj swoje zdjęcie. Koniecznie wybierz kierunek, na który aplikujesz.
2. Dostarczenie dokumentów
Przygotuj wymagane dokumenty i dostarcz je do Działu Rekrutacji PJATK. Możesz też przesłać je pocztą (listem poleconym) lub kurierem.Wymagane dokumenty:
- druk wyłącznie na kierunek "Systemy informatyczne, aplikacje i bazy danych"
3. Kwalifikacja na studia
Pełna rejestracja oraz złożenie kompletu dokumentów uruchamiają procedurę kwalifikacyjną na studia.
4. Kontrakt i wpisowe
Kandydat otrzymuje decyzję Komisji Kwalifikacyjnej drogą elektroniczną, na adres podany w rejestracji on-line. Decyzja wysyłana jest dopiero po zebraniu się wymaganej ilości kandydatów (nie dotyczy studiów internetowych).Kandydat zakwalifikowany na studia zobowiązany jest zapłacić wpisowe oraz dostarczyć kopię dowodu wpłaty. Wpisowe jest bezzwrotne. W przypadku studiów z grupy Edukacja Spersonalizowana wpisowe nie obowiązuje.
Po dopełnieniu wszystkich formalności kandydat podpisuje z Uczelnią Kontrakt.
Opłatę wpisowego należy dokonywać na swoje indywidualne konto - widoczne na własnym profilu rekrutacyjnym.
Opłata wpisowego, kwota jednorazowa bezzwrotna: 1000 PLN (dla absolwentów PJATK 500 PLN)
Opłaty za naukę:
semestr I - 2800 PLN,semestr II - 2800 PLN,
semestr III - 2800 PLN,
FINANSOWANIE STUDIÓW PRZEZ URZĄD PRACY
NA CO MOŻESZ LICZYĆ W TRAKCIE DOFINANSOWANIA DO STUDIÓW PODYPLOMOWYCH?
Urząd pracy może sfinansować Ci do 100% kosztów studiów podyplomowych, nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia. Za okres uczestnictwa w zajęciach przewidzianych programem studiów będziesz także otrzymywać stypendium w wysokości 20% zasiłku dla bezrobotnych, o którym mowa w art. 72 ust. 1 pkt 1 ustawyUwaga:
Przyznanie wsparcia jest uzależnione od profilu pomocy, który zostanie ustalony w wyniku analizy Twojej sytuacji i Twoich szans na rynku pracy oraz indywidualnego planu działania ustalonego z Twoim doradcą w urzędzie.
JAK DŁUGO MOŻNA OTRZYMYWAĆ DOFINANSOWANIE STUDIÓW PODYPLOMOWYCH?
Przez cały okres trwania studiów.
CO NALEŻY ZROBIĆ, ŻEBY OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE STUDIÓW PODYPLOMOWYCH?
Jeżeli jesteś zainteresowany otrzymaniem dofinansowania studiów podyplomowych, powinieneś złożyć wniosek (we właściwym powiatowym urzędzie pracy) o dofinansowanie kosztów tych studiów oraz dokumenty wymagane przez powiatowy urząd pracy, w szczególności:
Po złożeniu stosownych dokumentów i pozytywnym rozpatrzeniu wniosku starosta podpisze z Tobą umowę dotyczącą dofinansowania kosztów studiów podyplomowych, określającą w szczególności:
PRZYDATNE INFORMACJE
Uczestnikowi studiów podyplomowych, który w trakcie ich odbywania podjął zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, nie zawiesza się wypłaty stypendium (20% zasiłku dla bezrobotnych) do planowanego terminu ukończenia tych studiów. Takiej osobie przysługuje odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze studiami podyplomowymi oraz w drodze do miejsca studiów i z powrotem, wypłacane przez instytucję ubezpieczeniową, w której uczestnik ten został ubezpieczony.źródło: http://zielonalinia.gov.pl/Dofinansowanie-studiow-podyplomowych-32391