Kurs Techniki Studyjne na poziomie 1, 2 i 3

Dołącz do naszych specjalistycznych kursów o technikach studyjnych w studio nagrań i rozwijaj swoje umiejętności w realizacji dźwięku. Oferujemy szkolenia na trzech poziomach: 101, 110 i 201, aby dostosować naukę do Twojego poziomu zaawansowania.

Poznaj tematykę szkoleń – od budowy i konfiguracji własnego studia nagraniowego do  miksu, masteringu i analizy wadliwych nagrań

Osiągnij mistrzostwo w sztuce nagrywania dźwięku

Nasze kursy w studio nagraniowym są
stworzone z myślą o osobach na różnych poziomach zaawansowania.

Wszystkie poziomy szkolenia zapewniają dogłębną wiedzę i praktyczne umiejętności, niezbędne w profesjonalnej pracy z dźwiękiem.

Pod okiem doświadczonych specjalistów rozwiniesz umiejętności nagrywania dźwięku na trzech różnych poziomach zaawansowania.

Nasze kursy obejmują pełną tematykę związaną z pracą w studio nagraniowym – od podstawowych technik po zaawansowaną produkcję muzyczną.

akademia-zajecia-ard-0143-ver

Zakres szkolenia

Opis szkolenia

Techniki Studyjne

Poziom 1

Celem tego kursu jest zapoznanie słuchacza z aparaturą stosowaną do transmisji sygnału w studio. Ponadto omówione zostaną związki pomiędzy budową studiów oraz zastosowaniem odsłuchu w odniesieniu do pomieszczeń kontrolnych, a także budowa pomieszczeń nagraniowych. Przekazane informacje mają pomóc absolwentom w wykonaniu niezbędnych adaptacji we własnym zakresie z wykorzystaniem własnych materiałów lub komercyjnych rozwiązań.

Omówienie tematyki związanej z komputerami ma dać odpowiedź na pytanie jakiego komputera potrzebujemy do studia do konkretnych prac, czy to będą miksy nagrań, czy wykonywanie aranżacji, np. z zastosowaniem instrumentów wirtualnych. Absolwent powinien też w sposób świadomy potrafić określić jaki interfejs audio, czy też system operacyjny, bądź program do zapisu i edycji audio i MIDI odpowiada jego potrzebom.

Po ukończeniu tego szkolenia absolwent powinien móc w sposób świadomy skonfigurować podstawy własnego studia nagrań. Dzięki czemu będzie mógł zbudować studio rozwojowe, nieprzeinwestowane, dające się elastycznie dostosować do zmian technologicznych i innych wymogów rynku. Słuchacz zostanie zapoznany również z podstawowymi narzędziami realizatora: odsłuchem, mikserem i sposobami łączenia aparatury studyjnej.

Poziom 2

Celem tego kursu jest zapoznanie słuchacza z edycją barwy sygnałów audio, a także z technikami mikrofonowymi oraz typami mikrofonów i ich najważniejszymi z punktu widzenia zastosowania praktycznego parametrami. W celu lepszego zrozumienia zagadnienia dotyczącego przechwytywania sygnałów audio poprzez mikrofony oraz z wyjść o poziomach liniowych w trakcie kursu przeprowadzony jest proces rejestracji wraz z omikrofonowywaniem i prezentacją rezultatów działania różnych technik.

Zarejestrowane zostaną instrumenty akystyczne (m.in. perkusja, git. akustyczna), jak i elektroakustyczne z użyciem wzmacniaczy (m.in. gitara basowa, gitara rytmiczna, solowa) oraz głos i instr. elektroniczne. Zarejestrowany utwór zostanie poddany zaawansowanej edycji.

W trakcie tego szkolenia zostanie również omówione oraz oparte o praktyczną prezentację zagadnienie komponowania nagrań z wykorzystaniem instrumentów wirtualnych.

Poziom 3

Celem tego kursu jest zapoznanie słuchacza z zaawansowanymi technikami edycji sygnałów audio.
W ramach tego kursu prócz omówienia zaawansowanych sposobów pracy w korektorami szeroko zostaje omówione zagadnienie edycji dynamiki sygnału, zarówno pod względem zawężania, jak i poszerzania jej rozpiętości. Po zapoznaniu z tymi informacjami, przykładami oraz ćwiczeniami praktycznymi słuchacz powinien być w stanie samodzielnie praktykować pracę z takimi urządzeniami, jak limitery, kompresory, bramki, ekspandery, ducker-y, itp.

Wprowadzeniem do takich działań, jak miks, mastering, czy analiza sygnałów w procesie odnawiania wadliwych nagrań jest omówienie sposobów pomiarów sygnałów za pomocą mierników wizualnych.

Natomiast celem omówienia zagadnień dotyczących miksu, masteringu oraz restauracji nagrań jest takie przekazanie słuchaczowi informacji, by mógł świadomie i samodzielnie przystąpić do prac z tego zakresu.

Kurs Techniki Studyjne

Obecnie program edukacyjny Techniki Studyjne jest dostępny w oddziale ARD w Warszawie.