O Akademii

Szkolenia rozpoczęliśmy w 1997 roku prowadząc m.in. praktyki dla słuchaczy Technikum Inscenizacji Teatralnych, a także kursy otwarte. Od początku działalności patronowały nam poczynania twórców czasopisma "Estrada i Studio", później zaś polskiej edycji magazynu "Live Sound". Dzięki naszej działalności wiele osób bezrobotnych uzyskało zatrudnienie lub uruchomiło własne firmy. Nasze szkolenia odwiedziło wielu obecnie znakomitych realizatorów, a także wielu znanych artystów, którzy pogłębiali wiedzę na potrzeby własnej pracy artystycznej.

Wiele lat pracy zaowocowało rozwojem firmy, zmianami programowymi, lokalowymi oraz ciągłym doskonaleniem form przekazywania wiedzy z tak trudnej dziedziny opartej o techniczne i artystyczne elementy. Obecnie oferujemy również szkolenia certyfikowane w oparciu o współpracę z firmami AVID oraz Apple, a także policealną szkołę dwuletnią i roczną oraz studia podyplomowe z zakresu Realizacji Dźwięku.

Zalety szkoły

Słuchacze mają zajęcia w małych grupach

Słuchacze mają zajęcia w małych grupach - maks. 16 osób w sali komputerowej i na zajęciach w studio gdzie grupa jest podzielona na połowę przy nagraniach studyjnych

Na uczelni jest sala komputerowa i studio

Zajęcia odbywają się w reżyserce studia oraz sali komputerowej. Krótko mówiąc jeśli wykładowca chce pokazać coś z reżyserce to prezentuje to tam i następnie może przejść do sali komputerowej z uczniami, by ćwiczyć te czynności aby nabrać umiejętności praktycznych w pracy, o której mowa na zajęciach. Może też dokonywać nagrań podczas zajęć w studio nagrań.

Szkoła jest przystosowana wyłącznie do prac z Realizatorami Dźwięku oraz Muzykami

Sprzęt studyjny wysokiej klasy jest cały czas dostępny na miejscu, szkoła jest przygotowana do prac z Realizatorami Dźwięku oraz Muzykami. Słuchacze uczą się i pracują w warunkach studia nagrań.

Miedzynarodowe certyfikaty dla słuchaczy

Oferujemy zajęcia certyfikowane z Avid Pro Tools

Egzaminy nie są wymagane do ukończenia szkoły, jeśli ktoś nie chce ich zdawać nie music podchodzić.

Zajęcia prowadzi jeden z dwóch trenerów Avid Pro Tools w Polsce.

Nieodpłatna możliwość korzystania z infrastruktury szkoły przez słuchaczy poza zajęciami

Nieodpłatna możliwość korzystania z sali komputerowej po zajęciach, w czasie wszystkich dni tygodnia (do ustalenia w grafiku) oraz ze studia nagrań (do ustalenia z harmonogramem). W sali jednocześnie może pracować 16 osób, które mogą pracować na profesjonalnych, wysokiej klasy słuchawkach studyjnych na jednej z kilku dostępnych profesjonalnych platform DAW. Można w ten sposób utrwalać wiedzę z zajęć lub pracować nad własnymi projektami korzystając z bogatego oprogramowania muzycznego.

W studio można pracować samodzielnie lub w grupach nad swoimi projektami muzycznymi.

Ciekawe dodatkowe wydarzenia

W związku z tym, że uczelnia specjalizuje się wyłącznie w kształceniu Realizatorów Dźwięku i dodatkowo Muzyków organizujemy dodatkowe nieodpłatne i niektóre odplatne (koszty transportu i zakwaterowania) ciekawe aktywności np.: spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjazdy na szkolenia (np. Electo Voice w Niemczech), targi.

Audio Engineering Society oraz Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku

Oferujemy słuchaczom członkostwo oraz możliwość działania w szeregach miedzynarodowego oraz polskiego stowarzyszenia realizatorów dźwięku i producentów muzycznych. Daje to kontakt z zawodowcami oraz możliwości organizacji praktyk oraz aktywnego poszukiwania pracy dla Realizatorów po ukończeniu nauki.

Dla zainteresowanych osob oferujemy mozliwosc zdobycia dodatkowych certyfikatow Apple Logic Level One End User.

Przygotowanie do egzaminu Apple Logic Pro i dla chetnych mozliwosc podejscia do egzaminu Apple Logic Level One End User w centrum szkoleniowym Apple w Warszawie. Dodatkowe - darmowe Vouchery na szkolenia Akademii Realizacji Dzwieku oraz Polskiego Stowarzyszenia Realizatorow Dzwieku o wartosci kilkuset zlotych. Sluchacze otrzymuja na kazdy semestr dodatkowe vouchery o wartosci kilkuset zlotych umozliwiajace im darmowy udzial w wybrancyh szkolenia ARD i PSRD w ciagu wakacji lub roku szkolnego. Wi Fi dla sluchaczy na uczelni znajduje sie siec internetowa, za pomoca Wi Fi sluchacze moga miec dostep do internetu na swoich urzadzeniach przenosnych. Konsultacje dodatkowe indywidualne lub w malych grupach. istnieje mozliwosc konsultacji wlasnych projektow na uczelni indywidualnie z wybranymi wykladowcami lub w malych grupach. Kameralne otoczenie szkoly. kameralne otoczenie szkoly oraz wykorzystanie jej glownie do nauki Realizatorow Dzwieku powoduje, ze nie ma natloku wielu osob, jest spokojnie i klimatycznie, nie ma tez problemow z miejscami parkingowymi (ogromna ilosc miejsca przed szkola, na terenie zamknietym). W wyjatkowych sytuacjach w szkole mozna rowniez przenocowac. W szkole znajduje sie rowniez aneks kuchenny, lodowka, mikrofalowka, a w poblizu znajduja sie bary i restauracje, rowniez McDonald, stacja BP, Sushi i wiele innych…..

Akademia Realizacji Dźwięku


MultimediaDni otwarteKadraKierunki

Skontaktuj się z nami

 
Zadzwoń

788 777 100