We wrześniu 2015 rusza program edukacyjny PreSonus Training Center organizowany przez Audiostację przy udzialeAkademii Realizacji Dźwięku (ARD). Do nauczania montażu, miksu, masteringu i oraz wielu innych aspektów edycji dźwięku zostanie wykorzystany jeden z najbardziej innowacyjnych programów DAW – PreSonus Studio One 3, dostarczony przez Audiostację. Ten DAW, oprócz ogromnych możliwości edycji dźwięku, jako pierwszy miał polską wersję językową i działa zarówno na platformie Windows, jak i OSX.

Zdaniem Krzysztofa Maszoty, dyrektora generalnego ARD, Studio One 3 nie ustępuje pod żadnym względem najlepszym aplikacjom, a wieloma możliwościami przewyższa inne DAW-y.

Wykładowcy ARD zostali przeszkoleni przez trenerów PreSonusa i otrzymali certyfikaty profesjonalnych trenerów Studio One. Natomiast słuchacze ARD po zakończonej nauce również będą mogli zdać egzamin i otrzymać certyfikaty wystawione przez firmę PreSonus. Przed rozpoczęciem zajęć otrzymają wyprawki od producenta Studio One 3 oraz materiały dydaktyczne opracowane przez specjalistów z ARD. W trakcie programu przewidziane są spotkania z ekspertami, zniżki i drobne upominki od firmy. Najlepsi otrzymają nagrody za wyniki w nauce.

Początkowo program edukacyjny PreSonus Training Center zostanie wprowadzony w dwóch oddziałach ARD w Warszawie i Gdyni. Z czasem zostanie wdrożony w pozostałych placówkach.

 

Korzyści wdrożenia PreSonus Studio One 3

Aplikacja w języku polskim. Jeśli ktoś ma inne preferencje, może przełączyć język w ustawieniach i korzystać z innego, ale najważniejsze, że ma taką opcję;

Aplikacja pracująca na dwóch systemach MacOS oraz Windows, zatem każdy z wykładowców lub uczniów szkoły może z niej korzystać bez względu na system operacyjny;

PreSonus oferuje nieco okrojoną wersję aplikacji Studio One nazwaną Prime. Dzięki temu nawet jeśli ktoś nie posiada Studio One w wersji Professional czy Artist, może w domu uczyć się podstaw obsługi oraz wykonywać podstawowe prace domowe, nie ponosząc żadnych nakładów finansowych;

Otrzymujemy aplikację, która ma ogromną liczbę narzędzi i wtyczek programowych umożliwiających pomiary, generowanie sygnałów, precyzyjne prace masteringowe;

Otrzymujemy aplikację, która jest otwarta na bogatą bibliotekę darmowych efektów i instrumentów w różnych formatach.gatą bibliotekę darmowych efektów i instrumentów w różnych formatach.

 

Na co stawia Akademia Realizacji Dźwięku?

Ćwiczenia i naukę poprzez zrozumienie. Na wykładach duży nacisk położony jest na praktyczne aspekty omawianych zagadnień. To oznacza, że program pomija aspekty zaawansowanej teorii (matematyki/fizyki), zagadnienia poruszane są w kontekście wyjaśniania ich na gruncie praktycznym, spotykanym w codziennej praktyce realizatorskiej.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE odbywają się w studiach nagrań, ośrodkach, w których realizowane jest nagłośnienie, w salach komputerowych, w których uczestnicy ćwiczą obsługę DAW oraz innych programów wspomagających pracę realizatora dźwięku.

ABSOLWENCI otrzymują przygotowanie do świadomego i sprawnego nabywania dalszego doświadczenia i rozwijania umiejętności w pracy realizatora różnych form nagrań dźwiękowych oraz/lub realizatora estradowego na poziomie szkoły średniej. Słuchacze na podstawie otrzymanej wiedzy podpierając ją w czasie toku nauki samodzielną pracą w formie ćwiczeń utrwalających zajęcia teoretyczne i praktyczne po zakończeniu nauki będą zdolni do podjęcia samodzielnej pracy w zawodzie.

 

Zniżka dla Studenta ARD

Jesli jesteś Słuchaczem Akademii Realizacji Dźwięku, wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać pięcioprocentową zniżkę studencką na zakup dowolnego sprzętu i oprogramowania marki PreSonus w dowolnym sklepie muzycznym w Polsce.

Podaj swoje dane: Imię i nazwisko oraz e-mail i wraz z poniższym z oświadczeniem wyślij na adres: info@audiostacja.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. 101 z 2002 r. poz. 926 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej z Audiostacji s.c. za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, zgodnie z przepisem art. 10 ust 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 144 z 2002 r. poz. 1204). Administratorem danych osobowych przetwarzanych w celach marketingowych jest Organizator.