Absolwenci

Piotr Janas


Jestem absolwentem Akademi Realizacji Dźwięku, w zakresie realizacji dźwięku Live, czyli "na żywo". Dzięki współpracy z ARD odbyłem także szkolenie o nazwie "Electro-Voice Concert Sound Training" w EVI-Audio/Bosch Commiunications Systems Academy. Aktualnie pracuję w firmie E.S.S.-Audio, a zdobyta wiedza ułatwia mi konfigurację systemów nagłośnieniowych dla sal koncertowych. Szkolenia w Akademii Realizacji Dźwięku, to profesjonalna wiedza, niepowtarzalne spotkania z doświadczonymi realizatorami oraz znanymi artystami. Poznawanie najnowszych urządzeń dostępnych na rynku oraz wymiana doświadczeń to dodatkowe zalety spotkań z ARD.

Polecam osobiście

Przemysław Marcyniak


Realizowane przez Pana Krzysztofa Maszotę szkolenia z zakresu realizacji dźwięku oceniam bardzo wysoko. Prowadzone przez Pawła Sapiję, Krzysztofa Maszotę, Wojtka Białoskórskiego wykłady pozwoliły mi ugruntować posiadaną wiedzę. Były także nieocenioną szansą na kontakt z innymi realizatorami i kompozytorami. Zajęcia teoretyczne i praktyczne w trakcie których miałem okazję do zadawania własnych pytań stały się krokiem milowym na mojej osobistej drodze realizatora muzycznego. Bardzo cennym artystycznie okazał się także kontakt z kompozytorem Lubomirem Jędrasikiem. Dziękuję i życzę sukcesów w organizacji kolejnych szkoleń.

Piotr Mastalerski


Uczestniczyłem w wielu różnego rodzaju szkoleniach, nie tylko w ARD, nie które z nich były lepsze na innych zastanawiałem się "co ja tu robię" Na kursach organizowanych przez Akademię Realizacji Dźwięku, gościłem wiele razy. Kilka lat temu poznałem na nich budowę studia i podstawę pracy z programami muzycznymi, doszkalałem się z zakresu dźwięku "na żywo". Doskonale pamiętam szkolenie z zakresu pro tools'a które pozwoliło mi rozpocząć samodzielną, płynną pracę z tym programem. Obecnie jestem świeżo po kursie Logic 101. W ARD, poza wyglądem studia nie zmieniło się nic, w dalszym ciągu zajęcia prowadzone są na najwyższym poziomie, przekazywana jest nie tylko wiedza książkowa, ale przede wszystkim, cenne uwagi dotyczące tematu "jak to jest w praktyce" Po wykładowcach ARD widać, że nauczanie to pasja podparta odpowiednim warsztatem. Polecam Wszystkim, ja na pewno wrócę

Dziękuje i pozdrawiam

Karolina Szynkowska

zajmuje się muzykoterapią z dziećmi w różnym wieku.


Moja opinia to same plusy- wzajemny szacunek, uważne słuchanie wrażeń z realizacji dźwięku na bieżąco i oby tak dalej (:

Sławomir "REMI" Remiszewski

wykonawca , realizator, gatunek : Rap.


Fachowe i profesjonalne podejście, świetna atmosfera! Pracują na najwyższej klasy sprzęcie, ludzie z pasją i zaangażowaniem. Służą dobrą radą w trakcie i po szkoleniach. W mojej opinii 5+. Polecam i Pozdrawiam

Robert Gonera


Jestem bardzo zadowolony ze szkoleń organizowanych przez akademię Realizacji Dźwięku , ponieważ dały mi praktycznie od razu możliwość pracy w zawodzie dźwiękowca. W tej chwili prowadzę własne studio nagrań, pracuje też jako monitorowiec na koncertach. Pozdrawiam!

Tomasz Jurczyszyn

Lionbridge Poland Sp. z o.o


Jako przedstawiciel firmy Lionbridge Poland Sp. z o.o. mogę z pewnością stwierdzić, że odbycie kursu z realizacji dźwięku pozwoliło mi na poszerzenie wiedzy potrzebnej do poprawnego prowadzenia i rozbudowywania studia. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ilość i jakość materiałów pomocniczych dostarczonych podczas kursu, dzięki którym byłem w stanie dogłębniej zapoznać się z interesującymi mnie zagadnieniami. Prowadzone zajęcia z programu Pro Tools przez pana Krzysztofa Maszotę były bardzo przejrzyste i zrozumiałe. Mogę śmiało powiedzieć, że po tym kursie będę się czuł dość swobodnie w tym programie, mimo że wcześniej nie miałem z nim styczności. Prywatnie jako kompozytor i producent muzyczny, dzięki odbytemu kursowi byłem w stanie poszerzyć swoją wiedzę odnośnie miksu i masteringu utworów. Była to bardzo cenna lekcja, która na pewno wpłynie pozytywnie na przyszłe moje utwory! :) Śmiało mogę polecić innym osobom udział w kursie, to z pewnością przystępnie i profesjonalnie podana dawka informacji!

Andrzej Mitas

Muzyk, kompozytor, od lat związany z muzyką rockową i metalową. Od 2008 frontman zespołu rockowego Day To Come, który zadebiutował w 2010 płytą Lilies.


Komponuję muzykę już od wielu lat i na pewnym etapie zaczęło mnie denerwować, że pomysły stworzone w głowie w realu nie brzmią tak, jak to sobie wyobrażam. Kluczem okazuje się umiejętność zrealizowania muzyki w takiej postaci w jakiej się chce, a nie takiej jak wyjdzie. Samouctwo i dłubanina w programach muzycznych robią swoje i powiedzmy, że potrafiłem nagrać i wyprodukować muzę na pewnym poziomie. Ale ten pewny poziom to zdecydowanie za mało, żeby moje utwory broniły się na tle innych profesjonalnych produkcji. Wiedziałem, że muszę zaczerpnąć wiedzy od profesjonalistów, żeby ruszyć się gdziekolwiek dalej. Kurs ARD to było świetne posunięcie. Właśnie tego mi było trzeba. Wiedza w pigułce. Dowiedziałem się jak wiele błędów robiłem wcześniej i jak mało tak naprawdę wiedziałem. Tutaj nauczyłem się wszystkiego od A do Z. Skorygowałem swoje myślenie i sposób pracy. Oczywiście wiele nauki jeszcze przede mną, ale teraz wiem, że idę w dobrym kierunku. Kurs zdecydowanie wart polecenia. Jeśli się komponuje i gra muzykę, trzeba wiedzieć jak ją realizować w studio. ARD to miejsce, od którego trzeba zacząć!

Jerzy Pieniążek

ROYAL SOUND STUDIO


Szkolenia organizowane przez Akademię Realizacji Dźwięku to doskonały wybór! Rzetelnie poukładana teoria przeplatana praktycznymi przykładami pomogła uporządkować mi posiadaną już wiedzę w należyty sposób. Dodatkowym atutem szkoleń była przyjazna atmosfera oraz wysokie kompetencje wykładowców, którzy zawsze byli do dyspozycji kursantów nawet po ukończeniu szkolenia. Osobiście polecam te kursy wszystkim, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności, poznać innych ludzi z branży oraz poukładać wiedzę.

Adam Sołtysiak


Kurs, który z założenia miał być kursem realizacji dźwięku w "pigułce" okazał się dla mnie szkoleniem na wysokim jak na moje dotychczasowe umiejętności poziomie. Jestem bardzo zadowolony z prowadzących: Wojciecha Spiechy oraz Krzysztofa Maszoty, którzy bardzo rzetelnie i solidnie podeszli do przekazywania nam wiedzy. Mniej usatysfakcjonowany jestem krótką częścią "szkoleniowo - prezentacyjną" czyli prezentacją zasad działania produktów firmy “X”. Jednak myślę, że tak dobre prowadzenie kursu przez wcześniej wspomnianych dwóch Panów narzuciło zbyt wysoki poziom dla innych :) Pozdrawiam serdecznie i z całą odpowiedzialnością polecam szkolenia organizowane przez ARD.

Bartłomiej Tabak


Bardzo ciekawe i dobrze zorganizowane szkolenie, zarówno ze strony praktycznej jak i teoretycznej. Pan Krzysztof i Pan Wojtek dzięki swojej wiedzy pozwolili mi się jeszcze bardziej zagłębić w temat realizacji dźwięku i nadal pragnę rozwijać się w tym kierunku ( nie tylko ze względu na pracę ). Dużo informacji przydało mi się także do użycia w moim domowym studiu nagrań, więc pieniądze jak najbardziej dobrze wydane.

Tomasz Guzior


Bardzo profesjonalne podejście do szkolenia, fachowe porady od fachowych ludzi którzy potrafią wpoić człowiekowi w kilka dni tyle co bardzo wiele dni w szkołach organizacja na wysokim poziomie, liczę na więcej takich szkoleń.

Michał Kukuła

CKWZ WROCŁAW


Wiedzy, którą uzyskałem na tym kursie (Opatów, wrzesień 2011) próżno szukać po internetowych forach i stronach. Maksimum praktycznych aspektów pracy na estradzie podanej w zawodowej formie przez ludzi z doświadczeniem. Za wiedzę trzeba zapłacić, ale naprawdę warto. Poza tym w ciągu kilku dni można spotkać "ludzi z branży" praktycznie z całej Polski i wymienić się doświadczeniami. Polecam!!! Pozdrawiam kadrę i wszystkich uczestników.

Janusz Dobek


Jestem bardzo zadowolony ze szkolenia.Taka forma jest bardzo potrzebna zwłaszcza dla ludzi pracujących w małych placówkach, gdzie zaplecze sprzętowe pozostawia wiele do życzenia. Dziękuję wykładowcom za przekazaną wiedzę. Pozdrawiam!

Artur Radecki


Bardzo profesjonalne podejście instruktorów do tematyki kursu. Wiele cennych informacji i wskazówek potrzebnych w pracy akustyka. Miła atmosfera i otwartość prowadzących na wszelkie problemy nurtujące uczestników kursu to dodatkowy atut. Bardzo dobre warunki "sprzętowe" do pracy praktycznej.Polecam gorąco i pozdrawiam prowadzących Pana Krzysztofa i Pana Wojtka.

Andrzej Pieszak


Zaliczyłem już dwa kursy w ARD. Krzysztof Maszota jest wybitnym specjalistą z zakresu realizacji dźwięku i wszelkich zagadnień z nią związanych - teoretycznych, praktycznych, hardware'owych, software'owych, wszelakich i ma dryg do nauczania. Prezentuje zagadnienia w przystępny i kompletny sposób, zupełnie zieloni mogą zdobywać wiedzę od podstaw, a doświadczeni uzupełniać luki. Ze wszech miar polecam Kursy ARD, w zupełności spełniły moje oczekiwania. (Furia Futrzaków, Khaki)

Adrian Lichtarski


Kurs realizacji dźwięku na którym byłem był przeprowadzony w sposób profesjonalny oraz rzeczowy zarówno na zajęciach teoretycznych jak i praktycznych. Krzysztof Maszota jak i Wojtek Spiecha, którzy prowadzili kurs posiadają ogromne kompetencje. Dzięki temu kursowi pozyskałem wiele wiedzy, a także zobaczyłem ile błędów popełnia się przez niedopatrzenia lub niewiedzę. Dzięki świetnej atmosferze oraz "wieczorkom zapoznawczym" poznałem wielu ludzi z branży i dyskutowaliśmy na tematy pracy "przy gałkach". Dodatkowo zrelaksowałem się i odpocząłem od codzienności. Serdecznie dziękuję za przekazaną wiedzę. Na pewno ją wykorzystam. Z całą pewnością przyjadę do Was na inne kursy. Polecam kursy organizowane przez Akademię Realizacji Dźwięku. Takiej wiedzy przekazanej w sposób "przyjazny dla duszy i ciała" nie znajdzie się na żadnych forach internetowych czy w książkach. Jeszcze raz serdeczne dzięki!

Rafał Serewatka

Sala prób Ramtamtam


W Akademii gościłem na trzech szkoleniach. Dwa pierwsze odbyłem dwa lata temu przed otwarciem sali prób. Otrzymałem wówczas solidny pakiet wiedzy z zakresu realizacji dźwięku i po powrocie mogłem go zastosować w praktyce - nagrywałem solistów i zespoły, miksowałem i masteringowałem nagrany materiał. Trzecie szkolenie przeszedłem ostatnio i jestem bardzo zadowolony, że zdecydowałem się w nim uczestniczyć. Po dwóch latach zabawy z dźwiękiem otrzymałem na szkoleniu wiedzę praktyczną, rozwiązującą konkretne dylematy, z którymi walczyłem podczas nagrań i miksów. Myślę, że to jest właśnie istotą tych kursów. Możesz liczyć na to, że zgłębisz podstawy, ale również zobaczysz, te małe elementy pracy realizatora, czasem tricki, które nie są tak oczywiste, gdy zaczynasz. Dotyczy to zarówno pracy ze sprzętem, jak i pracy z ludźmi.

Michał Litwin


Odbyłem wszystkie 5 bloków w ARD. Zajęcia dogłębnie i szczegółowo wprowadzają w zawód realizatora dźwięku zarówno początkujących jak i doświadczonych. Miałem okazję sprawdzić swoje wcześniejsze produkcje na sprzęcie absolutnie dla mnie niedostępnym i wysłuchać opinii fachowców z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Przekrój uczestników był ogromy, od zawodowych muzyków, wykładowców akademii muzycznych, przez producentów muzyki tanecznej i hip hopu do realizatorów scenicznych. Z rozmów z uczestnikami wiem że każdy wyniósł ogromny zasób wiedzy, niemożliwy do zdobycia w praktyce, gdyż wiele osób utrzymujących się z tego zawodu nie ma o tematach tam poruszanych pojęcia. Zawarłem mnóstwo cennych znajomości, możliwość konsultacji ze specjalistami o ogólnopolskiej renomie. Wymieniamy się doświadczeniami i radami, muszę powiedzieć, iż od czasu studiów w ARD nastąpił, ogromny rozwój mojej wiedzy i umiejętności. Polecam kurs w ARD wszystkim osobom poważnie myślącym o wiązaniu swej przyszłości z produkcją muzyczną i realizacją dźwięku.

Andrzej Lisiecki

AGENCJA ARTYSTYCZNA TOM-ART


Szkolenie oceniam bardzo pozytywnie. Był to intensywny kurs, dający w zasadzie pełny zasób wiedzy potrzebnej do pracy przy realizacji dźwięku. Myślałem, że dużo wiem w tym temacie, ale już pierwszego dnia dostałem mocnego klapsa... Polecam kurs a także bezpośredni kontakt z naprawdę otwartymi, szczerymi i profesjonalnie przygotowanymi wykładowcami. Świetnie prowadzone zajęcia, zero nudy. Jako negatyw, mogę powiedzieć, że jednego dnia trafił mi się niedopieczony kotlet na obiad...strasznie tego nie lubię. Na szczęście wieczorna wycieczka po knajpkach mi to zrekompensowała :) Z pewnością nie było to moje ostatnie spotkanie z ARD!

Piotr Lniany

Landscape


Dla mnie jako muzyka i osoby która dotychczas wiedzę na temat realizacji dźwięku zdobywała samodzielnie (poprzez sesje nagraniowe z zespołem LANDSCAPE oraz naukę z różnego rodzaju publikacji i artykułów), szkolenie "Rock Produkcja" było doskonałym sposobem na zweryfikowanie swojej wiedzy oraz umiejętności a także źródłem nowych cennych informacji i punktem wyjścia do dalszej edukacji w tym zakresie.

Maciej Kuczma


Szkolenie Nagłośnieniowe ARD w Świeciu oceniam na 5+. Uczestniczyłem w wielu szkoleniach ale pierwszy raz w ARD. Podkreślam pełen profesionalizm ze strony organizatorów i wykładowców, dużo wiedzy teoretycznej, ale jeszcze więcej praktycznej. Wykłady prowadzone przez Wojtka i Krzysztofa odbywały się w sposób przejrzysty, trafiający bezpośrednio do uczestników, natomiast zajęcia praktyczne odbywały się na wysokiej klasy sprzęcie. Dużą wiedzę praktyczną, która na pewno przyda się wszystkim kursantom przekazali także Janek i Antek z Audio Plusa oraz Adam z OKSIR w Świeciu. Kończąc chciałem podziękować wszystkim z ARD i nie tylko za wiedzę jaką zdobyłem na tym kursie, na pewno przyda mi się w dalszej pracy. Jeśli będę miał możliwość to na pewno wezmę udział w kolejnych szkoleniach ARD. Dzięki.

Wojciech Zalewski


Szkolenie MEGA zawodowe! Spełniło wszystkie moje oczekiwania! Polecam wszystkim i czekam z niecierpliwością na kolejne kursy.

Paweł Praskowicz

MDK W JAŚLE


Wiatm! Szkolenie oceniam bardzo wysoko. Jesteście profesjonalistami, usłyszałem kilka wskazówek. Miałem okazję zobaczyć z bliska i dotknąć mikser MIDAS'a, wspomnę, że używa go m.in. METALLICA. Przyznaję, że 8 godzin szkolenia dziennie to dla mnie za dużo, wolałbym 6 ale rozumiem, że ciężko się wyrobić z materiałem szkoleniowym.

Jakub Ruszel


Jedno z najbardziej merytorycznych szkoleń w jakich miałem okazję uczestniczyć. Uczestnictwo w nim dało mi szersze spojrzenie na zagadnienia realizacji dźwięku. Chciałbym w przyszłości uczestniczyć w kolejnych szkoleniach organizowanych przez Akademię Realizacji Dźwięku.

Bogusław Wróbel

WBSOUND-STUDIO


Szkolenie, w którym wziąłem udział pokazało mi szersze spojrzenie na zagadnienia konfiguracji i zestawienia aparatury elektroakustycznej. Było czytelnie i sprawnie przeprowadzone. W mojej ocenie spełniło oczekiwania. Jestem muzykiem i wiem, że najważniejsze jest, aby wszystko brzmiało naturalnie i ciepło, dlatego chciałem podpatrzeć bardziej doświadczonych w materii nagłośnienia i realizacji dźwięku aby zyskać nową wiedzę. DZIĘKUJĘ ZA CENNE INFORMACJE. POZDRAWIAM BOGUSŁAW WRÓBEL

Fares Marek

Basmadji


Planowałem podjąć kurs Apple Logic Pro już od jakiegoś czasu. Mając do wyboru kursy w Wielkiej Brytanii - gdzie mieszkam bądź w Polsce - skąd częściowo pochodzę wybrałem Polskę i właśnie Akademię Realizacji Dźwięku i nie mogłem trafić lepiej. Pan Krzysztof Maszota jest urodzonym producentem muzycznym i nauczycielem. Długie godziny kursu były absolutną przyjemnością, ponadto uzyskałem wiele kluczowych informacji, które nie były nawet w programie szkolenia. Napewno polecam kursy ARD, idealny program i nastawienie nauczyciela przynoszą pozytywne rezultaty, pogłębiają wiedzę i miłość do dźwięków i muzyki.

Damian Duk - Ducek


Witam, z ogromną przyjemnością stwierdzam, że szkolenie odbyło się na najwyższym poziomie. Co prawda jestem muzykiem, lecz obszerna wiedza wykładowcy przekazana podczas szkolenia rozwiała wiele wątpliwości dotyczących realizacji dźwięku. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Radoslaw Maleszewski


Pełna perfekcja, dobry kontakt wykładowca-słuchacz. Miła atmosfera. Szkolenie miło zapamiętane.

Marek Kalich


Jestem w pełni zadowolony z odbytego szkolenia. Bardzo dobre podejście, pełen profesjonalizm i niesamowity klimat który towarzyszył przez cały czas. Polecam wszystkim, naprawdę warto.

MICHAŁ CKR JANOTA


Dwudniowy kurs uporządkował moją dotychczasową wiedzę oraz poszerzył ją w istotnych aspektach. Prowadzaący profesjonalnie i ciekawie wyjaśnił podstawy poszczególnych etapów miksu oraz masteringu na przykładzie jednego z utworów hip-hopowych, krok po kroku. Podczas kursu obalone zostały w mojej świadomości pewne mity w zakresie realizacji dźwięku. Moja wiedza wzbogacona została również o nowe techniki pracy nad podkładem muzycznym. Przydała się także pomoc w aranżacji domowego studia. Dziękuję za odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań oraz za miłą atmosferę. Pozdrawiam

Maciej Allen Pastucha


Szkolenie na wysokim poziomie, fajnie wyjaśnione zagadnienia z zakresu robienia mixu i masteringu - jestem w 100 procentach usatysfakcjonowany. Pozdrawiam serdecznie! /Allen

Tomasz Jaworski


Krzysztof Maszota to osoba która w znacznym stopniu jeśli chodzi o techniki studyjne wpłynęła na moje życie i pracę artystyczną. Jako jedyna podzieliła się swoją wiedzą ze mną przekazując mi wszystkie swoje tajniki rejestracji studyjnej realizacji dzwięku i produkcji muzyki. To świetny pedagog, młodzież szanuje tego człowieka , posiada dużo fachowej wiedzy którą dzieli sie ze swoimi studentami. Nie każdy z tej branży ma dar do przekazywania wiedzy i chce się nią dzielić z innymi. Spotkałem się z osobami, które za żadne pieniądze nie chciały mi powiedzieć tego co usłyszałem na szkoleniach z realizacji dzwięku w ARD. Dodatkowe materiały które otrzymałem na szkoleniu daleko wykraczają poza moje zainteresowania jeśli chodzi o fachowe nagrywanie zespołów i realizacje dzwięku , są to materiały na co najmniej kilka lat jeśli chodzi o ich przeanalizowanie w kontekscie swojej konkretnej pracy i zastosowanie do niej. Ja jestem twórcą muzyki elektronicznej, wypromowalem kilka zespolow , jak i sam obecnie tworze kolejne projekty, współpracuje tez z wieloma zespołami tworząc im aranże, nagrywam wokale i wykonuje prosty miks i mastering. W każdym przypadku możecie liczyć na to że po kursie w Akademii Realizacji Dźwięku otrzymacie potężną dawkę sprawdzonej i fachowej wiedzy . Takich fachowców jest w Polsce niewielu i radzę słuchać, bo mogą zmienić kiedyś zdanie i drugi raz nie powtórzą ;)

Patryk Tryba

Gminny Ośrodek Kultury w Tuchomiu


Szkolenie z zakresu realizacji dźwięku w studio nagrań oceniam jako bardzo dobre. Ciekawe zajęcia, na prawdę sporo się tam nauczyłem. Dziękuję i pozdrawiam!

Adam Sobota


Szkolenie Logic Level One End User oceniam bardzo pozytywnie. Wiadomosci przekazywane bardzo konkretnie, jasno i czytelnie. Komfortowe warunki pracy.

Maciej Sierosławski


Szkolenie w Rzeszowie - super sprawa ! Myślę że każde kolejne tego typu (ja byłem już na dwóch) to idealna propozycja dla osób zaczynających swoją przygodę z realizacją dźwięku w studio, czy też na scenie. Sądzę, że i dla osób które mają już sporo wiedzy praktycznej, ale nie do końca podpartej wiedzą książkową będzie świetnym sposobem na uzupełnienie braków. Ja w pracy na scenie wylądowałem jakiś czas temu nie mając żadnego wykształcenia w tym kierunku, a ostatnio doszło jeszcze studio. Szkoła to jakieś trzy lata nauki, a tu masz wszystko w pigułce i z podejściem praktycznym do tematu. Polecam. Pozdrawiam kolegów z kursu. Maciek Sierosławski

Rafał Gordzielik


Szkolenie dostarcza wiele cennych informacji w pigułce, program jest dobrze dopracowany, a wiedza i doświadczenie osób prowadzących szkolenie jest na wysokim poziomie. Osoby biorące udział w szkoleniu otrzymały dostęp do materiałów oraz przydatnych programów, które pozwalają na utrwalenie wiedzy zdobytej podczas szkolenia. Jestem przekonany, że wezmę udział w następnych edycjach szkoleń organizowanych przez Akademię Realizacji Dźwięku ze względu na ich wysoki poziom.

Sebastian Telenga


Gorąco polecam szkolenia z ARD. Profesjonalne podejście edukacyjne w dziedzinie technik estradowych jak i realizacji w studiu. Ja się pod tym podpisuję. Niech dalej Moc Będzie z Wami.

Paweł Wasiak


Szkolenie w mega sympatycznej atmosferze, profesjonalny sprzęt i świetni "instruktorzy". Polecam wszystkim!

Waldemar "Żaba" Gembarowski

Metal Cave


Bardzo przydatne szkolenie, przekazujące szeroki zasób wiadomości, niezbędnych dla każdego realizatora. Informacje były przekazywane w sposób jasny, zrozumiały i łatwo przyswajalny. Podkreślić również należy prowadzenie zajęć przez wysokiej klasy specjalistów, dzielących się swoją wiedzą i doświadczeniem w miłej i przyjaznej atmosferze. Mogę szczerze i zdecydowanie polecić szkolenia ARD każdemu zainteresowanemu tą tematyką.

Jarosław Czuba


Jestem bardzo zadowolony z przebiegu szkolenia, które dotyczyło Realizacji Dźwięku oraz Obsługi Urządzeń Elektroakustycznych i Oprogramowania. W trakcie kursu zdobyłem cenne informacje dotyczące m.in. rejestracji instrumentów i głosu, edycji, miksu i masteringu audio. Ponadto poznałem oprogramowanie typu Logic oraz Avid Pro Tools. W efekcie miałem możliwość nagrania i edycji własnego utworu muzycznego pod okiem wykwalifikowanych realizatorów. Kadra szkoląca przekazała mi wszelkie informacje dotyczące tworzenia muzyki oraz w razie wątpliwości udzielała cennych wskazówek i rad. Dzięki temu kursowi miałem możliwość poznać ludzi z branży, oswoić się ze sprzetem i oprogramowaniem, a także spróbować własnych sił w produkcji muzycznej. Jednym zdaniem: bardzo miło wspominam ten czas.

Artur Zaborski


Uważam, że Warsztaty Realizacji Dźwięku były bardzo udane. Zdobyta wiedza niewątpliwie przyda sie tak na scenie jak w studio. Miło było poznać profesjonalistów z branży. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach.

Magdalena Waliszewska


Spodziewałam się, że będzie to duża dawka bardzo przydatnej wiedzy. I nie pomyliłam się. Świetny sposób przekazywania wiadomości. Rzeczowo, cierpliwie, aż każdy zrozumie. Do każdego omawianego tematu praktyczne ćwiczenia. Możliwość przegrania swoich ćwiczeń (sesji). Bardzo sympatycznie prowadzone zajęcia. Polecam bardzo serdecznie.

Damian "Akustyk" Wdowiński


Jestem w 100 procentach zadowolony z przeprowadzonego szkolenia. W kilka dni, zostałem dokładnie przeszkolony i przygotowany do pracy na estradzie, ponadto wykładowcy z pasją swojego zawodu zniwelowali wszelkie braki mojej wiedzy w danej dziedzinie. Instruktorzy prowadzący te kursy, to osoby wysoce wykwalifikowane, będące "na świeżo" odnośnie nowości branżowych. Sprzęt, którym dysponują to zadbane produkty producentów najwyższej klasy. Zdecydowanie polecam proponowane kursy oraz zachęcam do podejmowania współpracy z wysoce wykształconymi instruktorami. Dziękuję i pozdrawiam - Damian Wdowiński, Chojnów

Przemysław Kuczyński


Jeśli zajmujesz się produkcją muzyki już od dłuższego czasu i trapią cię pewne nurtujące zagadnienia, masz pytania, na które nie potrafisz sam udzielić sobie odpowiedzi, chcesz się rozwijać, poznać patenty? To zdecydowanie polecam szkolenia ARD. Szacunek dla prowadzących za wiedzę. Uważam że warto było wziąć udział w szkoleniu.

Mirosław Zagórski


Szczerze mówiąc byłem odrobinę sceptycznie nastawiony do tego szkolenia zapisując się na nie. Na szczęście myliłem się. Jechałem na nie z przekonaniem, iż będzie wiele podstaw, które już znam, głównie teoretycznych, i przedstawione jedynie możliwości ich wykorzystania w większych projektach. Tym czasem podejście było bardzo praktyczne, informacje przekazywane kursantom bardzo użyteczne. Nie spotkałem się jeszcze z taką wiedzą, przekazaną w tak przystępny i obrazowy sposób, i to w ciągu zaledwie 4 dni. Całość prowadzona w luźnej, towarzyskiej atmosferze. Jeśli miałbym wystawić ocenę w jakiejś skali, dajmy na to od 1 do 10, to bez zastanowienia wystawiam 10.

Aneta Marciniak


Szkolenie na najwyższym poziomie. Dowiedziałam się wszystkiego, czego chciałam się dowiedzieć w zakresie realizacji dźwięku live. Uzupełniłam wszystkie luki w mojej praktycznej wiedzy. Dzięki temu kursowi już nie omijam stołów cyfrowych. Prowadzący w niezwykle przystępny sposób potrafią przekazać swoją wiedzę. Program bardzo dobrze ułożony, bardzo miła atmosfera - aż nie chce się kończyć zajęć. Polecam wszystkim to szkolenie, a w szczególności początkującym realizatorom, którzy mają wiedzę teoretyczną, a nie wiedzą "z czym to się je" w praktyce. Było to moje pierwsze szkolenie, ale z pewnością nie ostatnie, jestem pod ogromnym wrażeniem.

Łukasz Nowak


Bardzo przyjemny kurs w zakresie estradowego nagłośnienia oraz pracy w studio. Przyjazna atmosfera połączona z wiedzą i doświadczeniem wykładowców, z którymi przyszło mi pracować zaowocowało tym, że będąc właściwie laikiem w dziedzinie realizacji dźwięku zaczynam już stawiać pierwsze kroki w branży, przede wszystkim w pracy studyjnej. Ze swojej strony rekomenduję ARD jako miejsce dla każdego, kto chce nauczyć się podstaw i zgłębić posiadaną już wiedzę oraz kontynuować przygodę z realizacją w przyszłej pracy świetnie się przy tym bawiąc.

Jarosław Jaśkiewicz


Super Szkolenie !! Otwiera uszy i oczy, pogłębia wiedzę od strony praktycznej oraz teoretycznej. Można również poznać wiele ciekawych osób zajmujących się muzyką, kompozytorów, muzyków itp. Polecam placówkę ARD wszystkim którzy chcą sie zajmować realizacją dzwięku !!

Adam Zdunek Zduno


Według mnie szkolenia z zakresu "studio 101","studio 110", "studio 201" oraz "nagłośnienie" były prowadzone profesjonalnie. Bardzo miła atmosfera, która pomagała w zdobywaniu teoretycznej oraz praktycznej wiedzy. Jeżeli zastanawiasz się czy warto tam iść, to z czystym sumieniem powiem - Tak! : )

Bartek Krzywicki

Barthes Sound Studio


Cały pakiet szkoleń, na którym byłem, pozwolił mi na zdobycie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej, która przyda mi się przy prowadzeniu własnej działalności związanej ze studiem nagraniowym oraz nagłaśnianiem imprez. Omówione zostały na nich nie tylko podstawy takie jak użycie procesorów dynamiki, EQ, a także wszelkie niuanse związane ze sprzętem. Wszystkim chętnym POLECAM!

Janusz Puławski


Szkolenie było bardzo ciekawe i dobrze prowadzone przez wykładowców.