Profesjonalne Szkolenie dla Realizatorów Oświetlenia

Szkolenie z zakresu realizacji oświetlenia przygotowuje do pracy w dynamicznej branży estradowo-eventowej. Uczestnicy zdobędą umiejętności niezbędne do projektowania i montażu oprawy świetlnej, obsługi efektów scenicznych oraz synchronizacji oświetlenia z muzyką i występami scenicznymi.

Realizator oświetlenia zajmuje się  obsługą oprawy wizualnej na róznych wydarzeniach, zapewniając niezapomniane wrażenia wizualne

Zostań specjalistą w projektowaniu i realizacji oprawy świetlnej

Jego zadania obejmują projektowanie oświetlenia, montaż urządzeń, realizację aranżacji świetlnej w synchronizacji z muzyką lub występem scenicznym, odtwarzanie i miksowanie wizualizacji oraz obsługę efektów scenicznych.

Ponadto odpowiada za konserwację urządzeń, aby zapewnić ich niezawodność podczas każdego wydarzenia.

zajęcia-ard-realizator-oswietlenia
zajecia-ard-swiatlo

Zakres szkolenia

Projektowanie oprawy wizualnej i oświetlenia

Nauka tworzenia projektów oświetleniowych, które wzbogacą wizualną oprawę różnych wydarzeń. Kursanci zapoznają się z technikami projektowania oprawy świetlnej, uwzględniając zarówno aspekty artystyczne, jak i techniczne.

Montaż urządzeń

Szkolenie obejmuje praktyczne ćwiczenia z montażu urządzeń oświetleniowych w różnych lokalizacjach, takich jak koncerty, spektakle czy eventy. Uczestnicy nauczą się instalować i konfigurować sprzęt oświetleniowy zgodnie z wymaganiami danej lokalizacji.

Realizacja aranżacji świetlnej

Kursanci nauczą się synchronizować oświetlenie z muzyką lub występami scenicznymi, tworząc spójne i efektowne aranżacje świetlne. Zajęcia obejmują praktyczne techniki programowania i zarządzania oświetleniem w czasie rzeczywistym.

Odtwarzanie i miksowanie wizualizacji

Szkolenie obejmuje naukę odtwarzania i miksowania wizualizacji, co pozwala na tworzenie dynamicznych i atrakcyjnych opraw wizualnych. Kursanci zapoznają się z oprogramowaniem i technikami używanymi do zarządzania wizualizacjami.

Obsługa efektów scenicznych

Uczestnicy szkolenia nauczą się obsługiwać różne efekty sceniczne, takie jak wytwornice dymu, lasery, oświetlenie LED i ekrany wielkoformatowe. Kursanci zdobędą umiejętności niezbędne do tworzenia złożonych i efektownych pokazów świetlnych.

Konserwacja urządzeń

Szkolenie obejmuje również podstawy konserwacji i serwisowania urządzeń oświetleniowych. Uczestnicy dowiedzą się, jak dbać o sprzęt, aby zapewnić jego niezawodność i długowieczność.

Teoria i praktyka

Szkolenie dla Realizatorów Oświetlenia

Realizator oświetlenia musi posiadać zarówno zmysł artystyczny, jak i doskonałe przygotowanie techniczne.

Ważnym elementem jego pracy jest projektowanie złożonych planów rozmieszczenia i połączenia świateł oraz innych urządzeń.

Dodatkowo, realizator oświetlenia obsługuje technikę multimedialną oraz efekty sceniczne, która znacząco podnosi atrakcyjność każdego wydarzenia tj.

• oświetlenie LED,
  • ekrany wielkoformatowe,
  • wizualizacje,
  • lasery i wytwornice dymu

Korzyści z dobrze zrealizowanej oprawy wizualnej

Dynamiczna i dobrze zaplanowana oprawa wizualna podnosi atrakcyjność każdego wydarzenia. Dzięki umiejętnościom nabytym na szkoleniu, uczestnicy będą w stanie wzbogacić:

• Koncerty
  • Spektakle
  • Gale
  • Pokazy mody
  • Eventy komercyjne i prywatne

Perspektywy zatrudnienia

Zapotrzebowanie na wykształconych techników realizacji oświetlenia stale rośnie. Absolwenci szkolenia mogą znaleźć zatrudnienie w:

• Agencjach realizujących imprezy plenerowe i koncerty.
  • Firmach nagłośnieniowo-oświetleniowych.
  • Branży aranżacji wnętrz komercyjnych i przestrzeni publicznej.
  • Organizatorach pokazów mody i eventów.
  • Zespołach muzycznych.
  • Klubach i dyskotekach.
  • Teatrach.

Szkolenie dla Realizatorów Oświetlenia

Obecnie program edukacyjny Realizator Oświetlenia jest dostępny w oddziale ARD w Warszawie.