Kadra Wrocław

Rafał Rudawski


Rafał Rudawski - pianista, klawiszowiec, kompozytor i dyrygent. Urodził się wraz z systemem MIDI w zimie 1983 roku. Absolwent Państwowego Liceum Muzycznego w Przemyślu w klasie fortepianu klasycznego, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu jazzowego. Debiutował w 1997 roku na antenie radia "Hot" w audycji "Radioaktiv" jak również na Zlocie Elektronicznych Fanatyków w 1999 roku w Piszu. Komponuje muzykę do filmów, seriali, reklam, gier komputerowych, multimediów, spektakli teatralnych, jest jednym z twórców muzyki między innymi do: "Ojciec Mateusz", "Rodzinka PL", "Nie ma jak Polska", "Jak to działa", "Rok w ogrodzie", "Uroczysko", skomponował muzykę do spektaklu "Justyna siostra mojej...". Jego muzyka jest eksploatowana na całym świecie. Od 18 lat współtworzy polską scenę muzyki gospel, wieloletni instruktor i członek jury na takich festiwalach jak "Copenhagen Gospel Festival", "Osiek Gospel Festival". Współpracował z większością polskich chórów gospel, z wieloma światowymi chórami gospel, oraz takimi artystami jak: Ewa Uryga, Marek Bałata, Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Natalia Kukulska, Christian Charles dePlicque (USA), Michael Green (Houston Mass Choir - USA), Eggo Fuhrmann (Niemcy), David Daniel (UK), Peter Francis (UK), Karen Burke ( CA), Toronto Mass Choir (CA), w 2007 roku, jako pianista brał udział w nagraniach pierwszej polskiej koncertowej płyty DVD z muzyką gospel chóru GospelJoy, założyciel i dyrygent Wroclaw Gospel Choir, z którym od 7 lat wykonuje swoje autorskie kompozycje. Kompozytor i producent pierwszego albumu Wroclaw Gospel Choir, wydanego w 2018 roku, laureat pierwszego miejsca na festiwalu "The Day of Electronic Music Cekcyn 2011". W 2019 roku debiutował na 62 Festiwalu Warszawska Jesień Muzyczna kompozycją Tchnienie. Kompozytor 10 albumów z muzyka filmową. Na codzień pracuje w swoim studio, miłośnik analogowych urządzeń studyjnych audio, jest twórcą autorskich bibliotek sampli, pracuje w programach Cubase, Logi oraz Pro Tools, programuje syntezatory a MIDI to jego świat. Mąż jednej żony i ojciec trójki wspaniałych dzieci, uwielbia wędkarstwo, podróże, pływanie i rower.

mgr Jacek Jędras


Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Podyplomowo studiował reżyserię radiową na Wydziale Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Dziennikarz, reżyser, realizator nagrań muzycznych, producent. Ma w dorobku liczne realizacje radiowe - słuchowiska, reportaże, autorskie audycje radiowe - emitowane na antenach Polskiego Radia (Program I, Program III, Teatr PR) oraz rozgłośni komercyjnych. Zrealizował wiele nagrań muzycznych obejmujących najróżniejsze gatunki: od klasyki i muzyki teatralnej po heavy metal i muzykę eksperymentalną (m.in. Aneta Augustyniak, Agnieszka Szumiło, Spirituals Singers Band, Klaus Mitffoch, Leszek Cichoński, Sławomir Wierzcholski, Jerzy Piotrowski, Recydywa Blues Band, Kenny Carr, Mirosław Rajkowski). Dyrektor programowy pierwszej komercyjnej stacji radiowej RTS we Wrocławiu, wykładowca na Podyplomowym Studium Dziennikarskim przy Papieskim Fakultecie Teologicznym we Wrocławiu, realizator i producent w Sound Factory – Wrocław, Art. B Sound, Viva Art Music Europe. Twórca i producent reklam i jingli radiowych. Aktualnie dyrektor kreatywny w Media Consulting Agency.

Paweł Galus


Jan Kowalski


Wojciech Białoskorski

realizator dźwięku


Niezależny realizator dźwięku live obecny w branży od prawie 30 lat. Absolwent kierunku Realizacji Nagłośnienia Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Absolwent cyklu szkoleń zawodowych Polskiego Radia w Warszawie z zakresu elektroakustyki oraz realizacji dźwięku. Wykładowca na szkoleniach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku. Pasjonuje się bardzo szeroko definiowaną muzyką od klasyki przez jazz i rock po nowoczesne ale niebanalne utwory współczesnych twórców. W muzyce najbardziej ceni rozbudowaną harmonię i bogatą, nieraz zaskakującą, dynamikę. Jako realizator poszukuje w niej pięknych współbrzmień, równowagi i pełni. Specjalizuje się w nagłaśnianiu wielkich form estradowych z wykorzystaniem łączenia bliskiego i ogólnego omikrofonowania źródeł dźwięku. Nie obce są mu również nagłośnienia i nagrania połączeń dość odległych stylistyk wykonawczych takich jak chór gospel i towarzyszącą mu sekcję instrumentalną z orkiestrą symfoniczną. W roli Sound no.1 pracuje z czołowymi zespołami operowymi w Polsce przy plenerowych festiwalach operowych. Realizował wiele znanych dzieł Bizeta, Wagnera, Moniuszki czy Rossiniego. Jako główny realizator przy megawidowisku „Carmen & Zarzuella Show” stworzonym z okazji obchodów Europejskiej Stolicy Kultury tworzył dźwięk dla ponad 30-tysięcznej widowni na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Zespół wykonawczy liczył wtedy ponad 500 osób. Zajmuje się także wielośladową rejestracją live i remiksami tych nagrań tworzonymi dla produkcji wydawniczych i emisyjnych. www.audiospec.eu